Lekcja 1: Jak być kreatywnym?

Materiały dodatkowe:

Podczas tej lekcji dzieci w przystępny dowiedzą się czym jest kreatywność, dlaczego jest ona taka ważna i na co może wpływać. Poznają też praktyczne sposoby na rozwijanie jej i będą miały okazję wykonać trzy ćwiczenia. W ramach lekcji przewidziana jest praca domowa w postaci jeszcze jednego ćwiczenia rozwijającego twórcze myślenie.

Szablon nr 1

Szablon nr 2

Lekcja 2: Czytanie a kreatywność?

Materiały dodatkowe:

Ta lekcja będzie zachęcać dzieci do czytania oraz przybliży im jego pozytywny wpływ na rozwój. Uczniowie dowiedzą się także jak czytanie wpływa na kreatywność oraz wykonają dwa ćwiczenia rozwijające kreatywność, związane z czytaniem. W ramach lekcji przewidziana jest praca domowa w postaci jeszcze jednego ćwiczenia rozwijającego twórcze myślenie.

Materiały dla nauczycieli

Lekcja 3: Stwórz swój komiks?

Materiały dodatkowe:

To ostatnia lekcja, której zadaniem będzie podsumowanie wiedzy z poprzednich lekcji i utrwalenie jej. W jej trakcie dzieci wykonają jedno ćwiczenie pobudzające twórcze myślenie. Najważniejszym punktem będzie zachęcenie dzieci do wykonania pracy domowej, która będzie polegała na stworzeniu własnego komiksu na jeden z podanych tematów dotyczący kreatywności.

Szablon nr 1

Szablon nr 2