Fidea

projekt.fidea@gmail.com

Social media

Fidea

W ramach projektu Fidea opracowaliśmy edukacyjną grę planszową, którą dostarczamy do miejsc opiekujących się najmłodszymi – świetlic szkolnych oraz domów dziecka.

 

Gra Fidea Adventure polega na opowiadaniu historii. Wszyscy gracze wcielą się we wspólnego bohatera i razem tworzą opowieść w oparciu o odkrywane karty. Ich zadaniem jest kierowanie losami postaci w taki sposób, aby udało jej się zrealizować cel wylosowany na początku rozgrywki.

 

Gra umożliwia puszczenie wodzy fantazji, a bardzo ogólne zasady dają przestrzeń do kreatywności. Cała historia w pełni zależy od graczy, dzięki temu Fidea Adventure nie posiada ograniczeń wiekowych. Zalecana liczba graczy to do 6 osób.

Gra planszowa

"Fidea Adventure"

Przeczytaj więcej

Celem projektu Fidea jest szerzenie kreatywności i promowanie świadomej edukacji. Chcemy wspierać nauczycieli w przekazywaniu cennych umiejętności z zakresu rozwoju twórczego myślenia, wykorzystywania wiedzy w praktyce i skutecznego uczenia się, a także ułatwiać uczniom przyswajanie ich.
 
Z tego powodu stworzyliśmy dwa cykle materiałów edukacyjnych w formie krótkich animowanych filmików pełnych istotnej teorii oraz bardzo praktycznych ćwiczeń. Pierwszy cykl składa się z 3 lekcji i jest przeznaczony dla klas 1-3, a drugi składa się z 4 lekcji i jest przeznaczony dla klas 4-6. Opierając się na założeniach cyklu Kolba, ostatnia lekcja obydwu pakietów stanowi “mikroprojekt” pozwalający uczniom wykorzystać wiedzę zdobytą podczas naszych lekcji w praktyce.

Animowane e-lekcje

Dowiedz się więcej

Obecnie pracujemy nad Podręcznikiem Kompetencji Przyszłości. Tworzymy narzędzie, które w przystępny sposób zapozna uczniów szkół podstawowych z tematyką umiejętności na miarę XXI wieku oraz pokaże im jak w prosty i skuteczny sposób można je rozwijać.

 

W pracy na podręcznikiem biorą udział eksperci i pedagodzy, tak aby gotowy produkt był przyjazny nie tylko dzieciom ale także nauczycielom, którzy za jego pomocą będą mogli wspierać uczniów w kompleksowym rozwoju.

 

W podręczniku zostaną poruszone następujące tematy:

 

  • Kreatywność

  • Krytyczne myślenie

  • Praca zespołowa

  • Praktyczne myślenie

  • Inteligencja emocjonalna

  • Zdobywanie wiedzy 

  • Self-care

Podręcznik Kompetencji Przyszłości

Nasze działania