RPG dla najmłodszych? Jasne!

W jednym z poprzednich artykułów pisaliśmy o grach wyobraźni/ grach fabularnych, inaczej mówiąc po prostu RPG. Czym są, na czym polegają i dlaczego warto w nie grać już wiecie, teraz pora wybrać konkretną pozycję od której zaczniecie swoją przygodęPoniżej znajdziecie kilka ciekawych i z pewnością wartych wypróbowania gier RPG, które z łatwością kupicie w każdej księgarni internetowej.

 

Mistrz Baśni

 

Tę pozycję cechuje przede wszystkim dość prosta mechanika, jest to duża zaleta jeśli chodzi o wprowadzenie w świat gier wyobraźni najmłodszych. Dodatkowym plusem Mistrza Baśni jest to, że podczas świetnej zabawy, jaką jest przeżywanie przygody, gracze uczą się rozwiązywania konfliktów bez agresji, co z pewnością jest cenną lekcją dla każdego dziecka. Przez prostotę zasad gra ta jest doskonałą propozycją dla młodszego gracza, niekoniecznie trafi do nieco starszych dzieci.

 

 

 

 Niezwykłe opowieści

 

Jest to jedna z popularniejszych gier fabularnych na polskim rynku. Ma wiele bardzo pozytywnych recenzji i co ważne nie jest standardowym RPG-iem. Niezwykłe Opowieści dają znacznie więcej możliwości niż przeciętna gra fabularna. Pozwalają one wpłynąć graczowi na rozgrywkę poprzez między innymi możliwość tworzenia własnego świata, w którym toczy się akcja gry. Ta znaczna zmiana w stosunku do normalnych RPG-ów jest tym co wyróżnia tę pozycję. Niezależnie od tego czy jesteście fanami tropikalnych wysp po których biegają dinozaury, malowniczych dolin pełnych wróżek i księżniczek, czy podwodnych przygód z syrenkami i groźnymi rekinami na pewno każda rozgrywka będzie niesamowitą przygodą.

 

 

 

 

Jagodowy Las

 

Podczas rozgrywki gracze wcielają się w młode krasnoludki, które są strażnikami swoich krasnoludzkich wiosek. W trakcie gry uczestniczą w misjach, podczas których trzeba podjąć się najróżniejszych zadań, aby pomóc innym mieszkańcom wioski, ale ich głównym celem jest odkrycie kim chcą zostać w przyszłości. Pozycja najlepiej trafia do dzieci w wieku podstawówkowym, gdy mają one okazję grać w nią wraz z rówieśnikami. Jednak nawet młodsi gracze, już w wieku przedszkolnym, z pomocą rodzica nie będą mieli żadnego problemu. Prostota zasad sprzyja szybkim i spontanicznym rozgrywkom.

 

 
 
 
No Thank You, Evil!

 

Jest to gra z prostą mechaniką oraz kolorowymi kartami, na co dzieci zwracają szczególną uwagę. Jednak ten tytuł kierowany jest do dzieci, które już trochę zapoznały się z światem gier fabularnych lub dla pociech odrobinę starszych. Mimo prostej mechaniki, na niektóre scenariusze należy poświęcić nieco więcej czasu, co może zniechęcić niedoświadczonego gracza. Pozycję cechuje bardzo duży element losowości. Warto zaznaczyć, że jak dotąd nie powstała wersja polskojęzyczna, co może być drobną przeszkoda dla najmłodszego odbiorcy. Nie ma to jednak większego wpływu na rozgrywkę, więc z pomocą dorosłego nie będzie to zauważalne.

 

22 grudnia 2020

Fidea

Fidea

projekt.fidea@gmail.com

Social media